BELYSNING / Golvlampor / Golvlampa 16087460
*
nr 1608 7460
Golvlampa
Nila, Alingsås. Keramik, dekor med rådjur. Höjd: 135 cm inkl skärm
Kondition: nagg, lampfästet skadat
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 25 mars 2024
kl 20:09:59
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alingsås djur djurmotiv golvarmatur golvlampa golvlampor keramik nila rådjur
-
7378 Golvlampa
England, mässingfot, skärm i metall. Höjd: 150 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:42
-
1009 Golvlampa
Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Öster..//
Auktionen avslutas
om två veckor
27 maj kl 19:54
-
7187 Golvlampa
Gustaviansk stil. Höjd: 171 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:17
-
7270 Golvlampa
metall. Höjd: 186 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:42
-
8185 Golvlampfot
Mässing/läder. Höjd: 127 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:23
*
Golvlampa
Kondition: nagg, lampfästet skadat
nr 1608 7460
Golvlampa
Nila, Alingsås. Keramik, dekor med rådjur. Höjd: 135 cm inkl skärm
Kondition: nagg, lampfästet skadat
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 25 mars 2024 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alingsås djur djurmotiv golvarmatur golvlampa golvlampor keramik nila rådjur
-
7378 Golvlampa
England, mässingfot, skärm i metall. Höjd: 150 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:42 -
1009 Golvlampa
Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Öster..//
Auktionen avslutas
om två veckor
27 maj kl 19:54 -
7187 Golvlampa
Gustaviansk stil. Höjd: 171 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:17
-
7270 Golvlampa
metall. Höjd: 186 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:42 -
8185 Golvlampfot
Mässing/läder. Höjd: 127 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:23